Lõhnade mõju meeleolule

PÄEVIK

Kommenteeri

Lõhnu kantakse erinevatel põhjustel - kas selleks, et enda enesetunnet tõsta, enesekindlust lisada, lihtsalt meeldivalt lõhnata või hoopis mõnel muul põhjusel. Üks siiski on kindel, et lõhnadel on mõju meeleolule, alateadlikult või mitte, kuid kui sellele teadlikult tähelepanu pöörata, siis on tunda mõju kindlasti rohkem. 


Lõhnade mõju meeleolule tuleb eelkõige koostisainetest, antud juhul (HURM parfüümides) looduslikest. Eeterlikud õlid on saadud taimedest ning taimed on väge täis, mille aroomi mõju võib olla vägagi tuntav. Vaatame lähemalt kuidas HURM parfüümid meeleolu mõjutada võivad!


HÄMARIK
Hämariku põhikomponentideks on must pipar, vetiver ja vanill. Lõhn oma aroomi poolest juba on julge ja soojust andev, oma kelmika vürtsikusega. Samamoodi mõjuvad tegelikult ka selle koostisosad meeleolule - must pipar tõstab meeleolu, vanill teeb õnnelikuks oma magususe ja soojusega ning vetiver mõjub rahustavalt ning maandavalt. Kui otsida lõhna julguse ja meeleolu tõstmiseks, siis HÄMARIK on üks variantidest kindlasti.

AOKUMA
Aokuma põhilised lõhnanoodid on ilang-ilang, bergamott ja mõruapelsinipuu õied. Parfüüm on energiast pakatav ja lõhnab nagu päikseline suvehommik - nii on taaskord mõju ka meeleolule. Ilang-ilang vähendab stressi ja tõstab tuju, bergamott on täis värskust, mis klaaristab mõtted ning mõruapelsinipuu õie lõhn rahustab. Tõeline hea energia andmise parfüüm, mis peletab kõik kurvad mõtted.


ÜRGMETS
Ürgmetsa põhikomponendid on seedripuu, mürr ja valge greip. Koosluse poolest on tegu salapärase ja metsiku lõhnaga nagu nimigi juba mainib, kuid see on müstiliselt kodune ning mõjub nagu jalutuskäik (ürgses) metsas. Ning metsas jalutuskäik juba vihjab, et tegu on rahustava ja maandava lõhnaga, mille suurteks mõjutajateks on seedripuu ja mürr, valge greip on samuti stressi maandav ning tuju tõstev. Kui on soov salapärast rahu ja looduse väge enda lähedal hoida, siis ÜRGMETS seda kandjale annab.

UDUVIIR
Nagu udu mõjub korraga kergelt ja raskelt ning isegi pehmelt, siis nii on ka parfüümiga UDUVIIR. Seal kohtuvad täielikud vastandid, kuid need leiavad omavahel tasakaalu ja jätavad lõhna kahe poole vahele justkui hõljuma.  Parfüüm mõjub ergutavalt tänu temperamentsele, ebamaisele labdanumile, kuid selles on ka mesimagusa bensoevaigu sensuaalsust ning tsitruseliste klaaristuvust. UDUVIIR on lõhn, mille puhul võib öelda, et see hoiab energiat üleval ja selle julgus kandub kindlasti ka kandjale edasi. 

Iga looduslik parfüüm on kandja jaoks eriline omamoodi ning loomulikult mõju meeleolu sõltub ka paljudest muudest teguritest, kuid parfüümide mõju meeltele ei tasu alahinnata, nendes on tõeline võluvägi.

 
Järgmise korrani, hurmur!

Lisa kommentaar

Email again: